«

»

Спортивна гордість ліцею

У 1964 році Василь Михайлович Царіков закінчив 8 класів Новогригорієвської середньої школи Генічеського району. Після цього вступив до ПТУ-1 міста Сімферополя, в якому і почав займатися боксом. Його тренером був професійний боксер, родом з Іспанії, заслужений тренер України, чемпіон Європи серед професіоналів Педро Саєс Бенедикта. За два роки тренувань Василь Михайлович  став чемпіоном Криму серед юнаків.

Після училища навчався в Донецького технікуму фізкультури, це був навчальний заклад, який випускав викладачів для системи профтехосвіти. У 1968 році, боксуючи в складі збірної Донецької області, став золотим призером чемпіонату ЦС ВДСО «Трудові резерви».

У 1973 році, після закінчення навчання, Царіков Василь Михайлович був направлений до Нової Каховки Херсонської області на роботу в Технічне училище №1, яке потім було перейменовано в СПТУ-7, а далі – в Новокаховський професійний електротехнічний ліцей. І ось з 1973 року до теперішнього часу він працює в даному закладі освіти.

За ініціативи директора ліцею Карпенкової Олександри Василівни був збудований спеціалізований зал для боксу, а також відкрита секція боксу, де тренуються наші учні. З числа учнів ліцею Царіков Василь Михайлович виховав чемпіонів та призерів Європейських чемпіонатів: Артема Царікова (дворазовий призер чемпіонату Європи, абсолютний чемпіон України в супер важкій вазі), Володимира Юрченка (майстер спорту СССР), Віктора Сушко (кандидат в майстри спорту, а нині – депутат Таврійської міської ради), Миколу Капузу (кандидат КМС, тренер з боксу в Горностаївському р-н), Миколу Бурова (майстер спорту України, нині – тренер з боксу), Дмитра Горбенка (майстер спорту України, нині – старший майстер Новокаховському професійному електротехнічному ліцеї) та багато інших.

На даний час наші спортсмени також досягають значних результатів. Олександр Асанов, Валерій Бочаров стають постійно переможцями та призерами в різноманітних  змаганнях.

У 1999 році Василь Михайлович отримав звання Заслуженого тренера України. Поєднуючи тренерську роботу з суддівської, став суддею міжнародної категорії.

У 2000 році став Відмінником освіти України.

За вагомий внесок у розвиток та популяризацію фізичної культури і спорту в Україні, за досягнення високих спортивних результатів та багаторічну плідну професійну діяльність, тренерові – викладачу спеціалізованої дитячо – юнацької спортивної школи олімпійського резерву з боксу Херсонської обласної організації фізкультурно – спортивного товариства «Україн»,  Царікову Василю Михайловичу Указом Президента України 9 вересня 2017 року було присвоєно почесне звання «Заслужений працівник фізичної культури і спорту України».

30.12.2017 року в місті Херсоні відбулася звітно – виборча конференція обласної федерації  України з боксу, на якій Царікову Василю Михайловичу було вручено кубок та диплом «Кращого судді Херсонської області з бокcу 2017 року».

Також має такі звання як: «Майстер спорту СССР з боксу», «Суддя міжнародної категорії», «Почесний громадянин міста Нова Каховка».

Більше 50 років  Царіков Василь Михайлович віддав улюбленій справі. Спочатку перемагаючи в рингу, потім виховуючи переможців. За цей час він підготував трьох майстрів спорту міжнародного класу, двадцять шість майстрів спорту СРСР та України. Серед них вісім чемпіонів та призерів Європи, чемпіон Світу, деякі з них стали згодом тренерами.

Новокаховський професійний електротехнічний ліцей
Новокаховський професійний електротехнічний ліцей