«

»

29 січня- трагічна сторінка в історії Ураїни

На Аскольдовій могилі
Поховали їх –
Тридцять мучнів українців,
Славних, молодих…
«Пам’яті тридцяти» П.Тичина

101 рік тому 300 українських студентів вийшли біля села Крути Ніжинського району  на Чернігівщині проти більшовицької Армії зі Сходу.

Їх  було триста –студенти та гімназисти. Проти них були тисячі – солдати, фронтовики та матроси більшовицької армії. Нерівний бій. Бій під Крутами, який на декілька днів віддалив захоплення Києва. Бойовий наказ наша молодь виконала: затримавши наступ чотирьох тисяч вояків, надісланих Москвою, героїчні оборонці Крут виграли принципові для Української народної республіки  чотири дні.

У день пам’яті Героїв Крут у Новокаховському професійному  електротехнічному ліцеї, з метою формування в учнів почуття патріотизму, любові до свого народу, його історії та   героїчного минулого вчителем історії Глушко С.В.  проведено урок пам’яті «Героям Крут присвячується», під час якого молодь по-новому осмислила трагічні сторінки української історії, провела паралелі між сучасністю та минулим   та  пересвідчилась у тому, що  подвиг українських юнаків під Крутами, які своєю кров’ю окропили святу землю в боротьбі за волю України, навічно залишиться в історії як символ національної честі, героїзму та самопожертви молодого покоління у боротьбі за незалежність, а  ця героїчна і водночас трагічна подія знаменувала  початок  нової епохи національного пробудження українців, усвідомлення нашого права жити на власні й землі та святого обов’язку – боронити її. 

Новокаховський професійний електротехнічний ліцей

Новокаховський професійний електротехнічний ліцей

Новокаховський професійний електротехнічний ліцей

Новокаховський професійний електротехнічний ліцей