«

»

Повертаємось до витоків власної історії

Козаченьки, в добру путь!
Все омріяне здобути.
Тільки отчої домівки
Вам ніколи не забути

Величне свято Покрови здавна шановане в українців. А середина жовтня – це пора весіль, свято воїнів УПА та День українського козацтва. Для українських козаків, які впродовж багатьох століть свято вірили в силу Покрови Пресвятої Богородиці, це свято набуло ще й козацького змісту і отримало другу назву – Козацька Покрова. Не оминуло це свято і Новокаховський професійний електротехнічний ліцей, яке вже, за традицією, перетворилося у величне дійство.

Новокаховський професійний електротехнічний ліцей

Святкова лінійка розпочалася з підняття державного прапора України та вітального слова директора навчального закладу, полковника козацтва Запорізького, мудрої Берегині своїх вихованців, яка, до речі, відзначена державною нагородою «Берегиня України»,– Карпенкової Олександри Василівни. Перед урочистою посвятою ліцеїстів у козаки, яких тепло прийняла до своїх лав славна козацька спільнота, вона привітала всіх присутніх зі святом та побажала юним козакам стати гідними продовжувачами козацьких традицій та слави, справжніми соколами, а також сміливими захисниками своєї Батьківщини!
Новокаховський професійний електротехнічний ліцей

Звичайно, до закладу радо завітали і поважні гості. Цьогоріч це міський голова нашого міста – Коваленко В.І., керуючий справами виконавчого комітету Новокаховської міської ради, випускник нашого ліцею – Акуленко В.С., головний осавул округу, генерал-майор козацтва – Леонтьєв Л.Г., отаман, генерал-полковник Запорозького козацтва – Черемесюк О,Л., а також незмінні інформаційні партнери нашого ліцею – міське радіо «Нова Каховка» (редактор – Деркач В.М.).
«Щороку, в стінах цього закладу, мене охоплює тепле відчуття сімейного затишку. Приємно усвідомлювати, що саме Новокаховський професійний електротехнічний ліцей оберігає та гідно продовжує традиції наших предків, тим самим повертається обличчям до власної історії, а також зберігає цю прекрасну давню традицію – посвяту у козаки…» – ці слова та слова вітання пролунали від міського голови нашого міста – Коваленка В.І., який щиро зичив усім присутнім щастя, здоров’я, наснаги у відродженні кращих національних традицій, плідної праці на благо народу задля розквіту України.
Новокаховський професійний електротехнічний ліцейЗворушливо лунала молитва з уст Берегині ліцею та міського голови, яка стала своєрідним оберегом, благословенням та дороговказом майбутнім козакам.
Новокаховський професійний електротехнічний ліцейА сам обряд посвячення традиційно супроводжувався урочистою присягою юнаків на вірність братам-козакам та рідній Україні, а також давньою козацькою традицією, яка демонструє силу тіла і духу, – випробування козацьким батогом.
Новокаховський професійний електротехнічний ліцейНовокаховський професійний електротехнічний ліцейНовокаховський професійний електротехнічний ліцейНовокаховський професійний електротехнічний ліцейНовокаховський професійний електротехнічний ліцейНовокаховський професійний електротехнічний ліцей

Завершились урочистості у закладі прекрасним спільним виконанням материнської  пісні на слова Д.Павличка «Два кольори», яка вже стала українською народною, про дві тривоги, дві нитки душі, що з’єднують в одному візерунку пам’ять про батьків і турботу про дітей, про сучасне й майбутнє. Бо вони, як живі джерела, що передають від покоління до покоління скарби й багатство пам’яті свого роду, і саме вони духовно єднають людину з рідною землею. А головний мотив цієї пісні – мотив дороги, як символ людської долі, поєднаний із мотивом материнського благословення, а також тепло цієї зустрічі надовго залишиться в серцях вихованців.
Новокаховський професійний електротехнічний ліцейНагода продемонструвати відданість даній клятві не забарилася: у той же день, під час міського заходу-мітингу, присвяченого Дню захисника України, юні козаки з честю несли почесну варту біля меморіалу захисникам України.
Новокаховський професійний електротехнічний ліцейНовокаховський професійний електротехнічний ліцей

То ж бажаємо вам, соколята, щастя земного, здоров’я міцного, і , щоб «козацькому славному роду від роду і до роду не було переводу»!!!
Повертається забута більш ніж на два століття державність, повертається крадена Кремлем історія, повертаємось і ми до її справжніх, не надуманих витоків.