«

»

Україна пам’ятає! Світ визнає! #Голодомор85, #Holodomor85,

Згадайте нас- бо ми колись жили
Зроніть сльозу і хай не згасне свічка!
Ми в цій землі житами проросли,
Щоб голоду не знали люди вічно…

Традиційно, в четверту суботу листопада, в Україні відзначають пам’ятний день жертв Голодомору 1932-33 років. У цьому році це вже 85-роковини цієї страшної трагедії.

Пам’ять про голодомор тривалий час каралась смертю. Важко було мовчати. Але мовчали. Людську пам’ять було взято під конвой. На роки, на десятиліття… Страшне приневолене мовчання… Довго чекали, але дочекалися, коли ожила, проснулась людська пам’ять, розверзлись її глибини і заговорили вуста тисяч, мільйонів свідків трагедії, віддаленої від нас десятиліттями.

23 жовтня учні Новокаховського професійного електротехнічного ліцею під час проведення години пам’яті «Жнива скорботи» (вчитель історії Глушко С.В.) вкотре пригадали страшні сторінки історії українського народу, факти про Голодомор 1932-1933 рр., переглянули спогади свідків, прослухали уривки зі щоденників очевидців Голоду, і, намагаючись зрозуміти причини та результати голодомору, вшанували пам’ять жертв цієї страшної трагедії.

Новокаховський професійний електротехнічний ліцей

Новокаховський професійний електротехнічний ліцейА 24 листопада о 16.00 учні закладу вшанують свою Велику ненароджену Вкраїну, долучившись до Міжнародної акції «Запали свічку пам’яті».

Запалімо свічку пам’яті у себе на вікні, запалімо вогник небайдужості у власних душах!

Нагадаємо, що 1 вересня в Києві розпочалась Міжнародна акція «Запали свічку пам’яті», яка протягом 85-ти днів проходила у 85 куточках світу, метою якої є об’єднання українців усього світу та іноземних громадян задля пам’яті про один з найбільших злочинів в історії людства ХХ століття. Публічні заходи, які продовжувались щодня в іншому місті, в іншій країні світу, завершились у Києві, 24 листопада 2018 року, на День пам’яті жертв Голодомору.

Новокаховський професійний електротехнічний ліцейНовокаховський професійний електротехнічний ліцей