Сьогодні професія токаря – одна з провідних на підприємствах машинобудівної та металообробної промисловості. Праця токаря використовується практично в усіх галузях , сільського господарства, на транспорті, у сфері обслуговування і має велике економічне значення як висококваліфікована робітнича професія. Токар – чарівник, який здатний зі шматка металу зробити деталь найскладнішої форми, він керує складним верстатом, виготовляє деталі для різних машин і приладів. Кваліфікованих спеціалістів, які за період начання опанували всі види токарних робіт, називають токарями-універсалами. Спеціалістів саме такого ґатунку випускає Новокаховський професійний електротехнічний ліцей.
30.05.2018 року на базі Херсонського політехнічного коледжу, за ініціативи та підтримки Департаменту освіти, науки та молоді Херсонської обласної державної адміністрації, Об’єднання організацій роботодавців Херсонщини, Ради директорів закладів фахової передвищої освіти Херсонської області, Херсонського обласного центру зайнятості, ТОВ НВП «Херсонський машинобудівельний завод» та циклової комісії «Галузевого машинобудування» Херсонського політехнічного коледжу Одеського національного політехнічного університету пройшов ІІ етап обласного конкурсу фахової майстерності з професії «Токар».
Метою заходу було підвищення рівня професійної майстерності та виявлення кращих за професією, розвиток творчої активності здобувачів освіти, впровадження в навчальний процес передових прийомів та методів праці, а також пропаганда престижу професії серед учнівської молоді.
На заході, наш навчальний заклад гідно представили здобувачі освіти І курсу з професії «Токар. Фрезерувальник» Стрельченко Віталій та Яковенко Дмитро, супроводжували своїх вихованців молоді талановиті наставники, майстер в/н Малахова О.Є., та викладач спецдисциплін Герасимчук Л.А.
Конкурс проводився в два етапи: теоретичний та практичний, за підсумками яких, наші учні показали високий рівень підготовки не зважаючи на те, що були наймолодшими учасниками.
Так, Стрельченко Віталій набрав 84 бали із 100 можливих і в загальному заліку посів ІІІ місце та був нагороджений Дипломом ІІІ ступеню, Сертифікатом на працевлаштування у ТОВ НВП «Херсонський машинобудівний завод», грошовою премією, а також особисто від директора заводу ТОВ НВП «Херсонський машинобудівний завод» Олійника О.А. отримав цінний подарунок, мірний інструмент високої точності електронний штангенциркуль.
Яковенко Дмитро виборов 7 місце з 12 учасників конкурсу та був нагороджений Дипломом учасника конкурсу, Сертифікатом на працевлаштування у ТОВ НВП «Херсонський машинобудівний завод» та заохочувальними призами.
Не залишилися без нагороди і педагоги ліцею, якими вже не один десяток років керує Карпенкова О.В. ,подякою, відзначив їх внесок в розвиток престижу професії «Токар» серед учнівської молоді очільник Херсонської обласної державної адміністрації Гордеєв А.А.
Ми пишаємося тим, що маємо можливість навчати таких талановитих та обдарованих учнів, які не зважаючи ні на які обставини, впорались з завданнями токаря ІІІ-ІV розряду. Тож бажаємо хлопцям наполегливості у підвищенні свого професіоналізму, творчого натхнення та нових перемог.
Більше світлин за посиланням https://goo.gl/ijyH1r