Про ліцей

Історія започаткування та розвитку

У 1925 році в місті Херсоні, при заводі імені Старостіна була відкрита школа фабрично-заводського учнівства (ФЗУ), яка готувала робочі кадри для заводів ім.Старостіна та ім.Петровського – ковалів, ливарників, слюсарів, токарів, столярів. На потреби виробництва у 1940 році, відповідно з Наказом Президіума Верховної Ради СРСР від 02 жовтня “Про державні трудові резерви СРСР” на базі школи ФЗУ було відкрито 25 жовтня 1940 року ремісниче училище №3 (РУ №3) з контингентом учнів у 530 чоловік. Базовим підприємством був завод ім.Петровського. За час існування номер училища змінювався, але профіль підготовки кадрів в основному залишався машинобудівним. В 1955 році Херсонське ремісниче училище було перейменовано в Технічне училище №2, яке проводило набір учнів на базі 10 класів зі строком навчання 1,5 роки.ty-1

В зв’язку з будівництвом Новокаховського електромашинобудівного заводу і підвищенням попиту у кваліфікованих робітниках технічне училище з міста Херсона в жовтні 1958 року було переведено в місто Нова Каховка під назвою Технічне училище №1 (ТУ№1). Навчальний корпус був зданий в експлуатацію у 1960 році, а в 1962 році був збудований гуртожиток. З вересня 1984 року Технічне училище №1 згідно наказу обласного управління ПТО №157 від 13.08.1984р; було перейменовано в середнє професійно-технічне училище №7 (СПТУ №7). На виконання наказу Міністерства освіти і науки України №815 від 25.12.2003р. “Про вдосконалення мережі професійно-технічних навчальних закладів Херсонської області” та наказів управління освіти і науки Херсонської облдержадміністрації за №9 від 19.01.2001р. “Про реорганізацію професійно-технічних училищ області” з метою реалізації поєднання загальної середньої та професійно-технічної освіти, враховуючи потребу ринку праці у підготовці кваліфікованих кадрів з 02.03.2004р. училище реорганізоване у Новокаховський професійний електротехнічний ліцей.

nty-7

Всього за 21 рік (1964-2010рр.) підготовлено 42120 чоловік з 22 різноманітних спеціальностей. Випускники училища працюють на багатьох підприємствах нашої Батьківщини, в тому числі в місті Нова Каховка, Херсоні, Миколаїві, Одесі, Дніпропетровську, Дніпродзержинську, Полтаві, а також на підприємствах Донбасу, Кузбасу, Далекому Сході та пострадянському просторі. Багато випускників училища стали почесними людьми на підприємствах, нагороджені високими нагородами нашої Батьківщини. Навчанням і вихованням молодого покоління в професійному електротехнічному ліцеї займаються висококваліфіковані працівники, деякі з них мають багатий життєвий і виробничий досвід. В ліцеї багато зроблено сьогодні для укріплення матеріально-технічної бази, покращення складу інженерно-педагогічних кадрів, удосконалення учбово-виховного процесу.

Матеріально-технічна база

fasad-left

Матеріальна база ліцею складається з навчального корпусу, майстерень, гуртожитку на 400 місць. Приміщення ліцею знаходиться в типовій триповерховій забудові, що має навчальні кабінети та майстерні. Гуртожиток розміщений в п’ятиповерховій споруді коридорного типу. На першому поверсі знаходиться медичний пункт, актова зала, душова, бібліотека з читальною залою. Бібліотека має книжковий фонд в кількості – 26638 примірників; читальна зала на 30 місць. На чотирьох поверхах коридорного типу міститься по 21 кімнаті, ігротека, кімнати відпочинку, побутові кімнати, кімнати гігієни. Вони добре відремонтовані та обладнані, розраховані на чотири чоловіка.

fasad-right

В навчальному корпусі розташовано 13 кабінетів, вісім майстерень, одна лабораторія, спортивна зала площею 200 м2, комп’ютерний клас, в перспективі фарбувальна камера для автомобілів. На території ліцею окремо розташовані: майстерня електрозварників, столярна, гараж, складські приміщення, велике футбольне поле, волейбольний майданчик, майданчик для гри в ручний м’яч. Санітарно-технічний стан приміщень відповідає встановленим нормам і вимогам, про що свідчить акт-паспорт. Проектна потужність розрахована на 400 чоловік. Загальна площа навчального корпусу ліцею становить 2700 м2. Забезпеченість кабінетами професійно-теоретичної підготовки складає 100%. Нащі вісім майстерень:

  • електромонтажна майстерня на 25 робочих місць;
  • токарно-фрезерувальна майстерня на 28 робочих місць;
  • електрогазозварювальна майстерня на 15 робочих місць;
  • слюсарна майстерня на 30 робочих місць (дві майстерні);
  • майстерня-кузня на 15 робочих місць;
  • рихтувальна майстерня на 20 робочих місць;
  • майстерня-лабораторія барменів на 30 робочих місць;

Завдяки оновленню матеріально – технічної бази та проведенню мережі Інтернет, педагоги ліцею мають змогу використовувати інноваційні (інформаційно – комунікативні та мультимедійні) технології на уроках теоретичного та виробничого навчання. На сьогоднішній день створена локальна мережа ліцею та віртуальна електронна бібліотека творчих доробок викладачів і майстрів виробничого навчання.

back-long

Для формування здорового способу життя ліцей має матеріальну базу: спортивну залу, площею 200 м2, спортивний комплекс для занять спортом і проведення спортивних змагань на відкритому повітрі. Для проведення виховної роботи у ліцеї обладнані: актовий зал в гуртожитку на 120 посадкових місць, бібліотека з читальною залою на 30 місць, В ліцеї працюють гуртки: хоровий, спортивна секція боксу, легкої атлетики, хореографічний до яких залучено 88 учнів (24%).

hostel-right

Всі бажаючі учні ліцею забезпечені місцями в гуртожитку. Кімнати укомплектовані: ліжками, столами, стільцями, шафами. На кожному поверсі міститься два санітарні вузли, кімната гігієни з чашами біде, побутові кімнати, обладнані електроплитами, прасками. У кімнаті відпочинку працює телевізор, комп’ютер з доступом до мережі Інтернет, на поверсі діє кімната для занять спортом, обладнана гімнастичними стінками, тенісними та більярдними столами та іншим спортивним інвентарем. За результатами обласних конкурсів-оглядів учнівських гуртожитків ПТНЗ, гуртожиток ліцею займає І місце двох останніх конкурсах поспіль.