Професія електромонтер передбачає підвищений ризик, бо з електроенергією не жартують, а також уважність, пильність, сприйняття багатьох речей на дотик, слух, зір. Під час роботи постійно потрібно координувати увагу, зосереджуватися, бути точним у рухах, мати хороший фізичний стан. Значимість електрики для сучасної людини переоцінити складно. На сьогоднішній день електромонтери незамінні на різних підприємствах народного господарства. Затребуване їх майстерність і в побуті.
Електромонтер з ремонту та обслуговування електроустаткування обслуговує силові і освітлювальні установки, здійснює перевірку, розбирання і складання схем керування електроустаткуванням, підключення до електросистеми цеху нового обладнання, його перевірку, регулярний нагляд за його роботою. Він виявляє вузли, де виникло замикання, здійснює вимкнення цих вузлів із мережі, розбирання, заміну, складання і вмикання установки. Перелік вимог, висунутих до майбутнього електромонтера, значний. Так як молодому спеціалісту належить працювати в небезпечних умовах, то, перш за все, увагу звертають на його фізичний стан. Витривалість, відмінний зір і відчуття рівноваги – ось неодмінні умови успішної роботи електромонтера. Крім цього, він повинен бути готовий приймати швидкі, обдумані рішення в разі виникнення позаштатної ситуації. З кожним роком електромонтери стають все більш затребуваними в сучасному суспільстві. Саме тому і ставлення до них міняється рік від року: зростають зарплати, забезпечуються додаткові можливості для відпочинку фахівців.
Сьогодні професія електромонтера з ремонту та обслуговування електроустаткування – одна з провідних на промислових підприємствах, у будівельних організаціях та організаціях комунального господарства. Разом з тим вона застосовується практично в усіх галузях господарства і потреба у електромонтерах постійна. Висококваліфіковані електромонтери з практичним досвідом роботи за суміжними спеціальностями мають можливість у порядку міждержавного обміну робочою силою працевлаштуватися за межами України.