↑ Return to Професії

Токар. Фрезерувальник

Новокаховський професійний електротехнічний ліцей

Новокаховський професійний електротехнічний ліцей

Токар–фрезерувальник керує складним верстатом, виготовляє деталі для різних машин і приладів. Основний зміст його роботи – обробка металу різанням, тобто послідовне зняття з заготовки шару металу за допомогою ріжучого інструменту. Сьогодні найбільш затребуваний токар – універсал, який виготовляє на універсально – гвинторізному верстаті різні деталі з металів, сплавів, пластмас. Продукцією токаря є ріжучі інструменти, вали, осі, втулки, ходові гвинти і тому подібне.

tokarЗ кожним роком зростає складність обробки деталі, тому сучасний висококваліфікований верстатник мусить мати глибокі технічні знання, постійно вдосконалювати свою майстерність. Захоплений своєю справою верстатник ніколи не зупинятиметься на досягнутому рівні продуктивності праці, а постійно шукатиме нові економічніші і прогресивніші методи праці. А у верстатній справ завжди є місце винахідливості й творчості. Працюючи на токарних і фрезерних верстатах, оволодівають такими суміжними професіями, як шліфувальник, свердлувальник і таким чином стають спеціалістами широкого профілю.

tokar2

Верстатник — одна з найбільш відомих і популярних професій. Необхідність у цих фахівцях постійна. У промисловості та сільському господарстві, в медицині і наукових лабораторіях, у космосі і під водою — всюди служать деталі, зроблені умілими руками робітника-верстатника.